postheadericon O nas

Amazonki - to spotkanie najtrudniejszego doświadczenia z najgłębszą nadzieją.

 

Pierwsze spotkanie założycielek Stowarzyszenia Amazonki Siedleckie, odbyło się w miłej i bardzo serdecznej atmosferze, przy gorących pucharach lodowej herbaty dnia 5 grudnia 2008 r. w Kawiarni „Signor Caffettano”.

 

Inicjatorką wszelkich działań była Joanna Zdunek, pełniąca funkcję Prezesa Stowarzyszenia. W styczniu 2009 r. udało nam się znaleźć, dzięki życzliwości przychylnych nam osób z Przychodni Centrum Leczenia Uzależnień, przytulny kącik - pierwsze miejsce naszych spotkań. W maju 2009 r. Caritas przy ulicy Chopina 10 udostępnił nam nieodpłatnie lokal, który mogłyśmy urządzić według własnych upodobań. Chęć stworzenia przytulnych warunków spowodowała to, że w ciągu tygodnia miałyśmy wszystko co potrzebne nam było do miłego spędzania czasu i wspólnego podtrzymywania się na duchu w tej jakże trudnej dla nas sytuacji. Caritas zapewnił nam w ramach profilaktyki naszego zdrowia ćwiczenia rehabilitacyjne, aerobik, relaksację i dla chętnych aromaterapię. Aby rozszerzyć zakres ćwiczeń i które pomogłyby nam być bardziej sprawnymi skorzystałyśmy z zaproszenia Klonowa Day Spa i rozpoczęłyśmy ćwiczenia aqua-aerobiku. Rzeczą oczywistą było, że w październiku 2009 r.,  miesiącu poświęconym walce z nowotworem piersi, uczestniczyłyśmy w naszym pierwszym „Marszu Różowej Wstążki” w Warszawie. Luty 2010 r. był dla nas, dzięki okazanemu wielkiemu sercu Pana Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach, cudownym miesiącem ponieważ wprowadziłyśmy się do nowej siedziby. Mamy tutaj wszelkie warunki do spotkań członków stowarzyszenia, rehabilitacji i niesienia pomocy Innym.

 

Jednym z najważniejszych zadań jest szeroko rozumiana rehabilitacja psychofizyczna w trakcie i po leczeniu raka piersi, realizowana przez specjalistów oraz oparta na zasadzie pomocy wzajemnej. Naszym celem jest też niesienie pomocy i wsparcia kobietom dotkniętym rakiem piersi  w pierwszych chwilach po usłyszeniu diagnozy, umacnianie w momencie podejmowania decyzji o konieczności leczenia niejednokrotnie radykalnego i drastycznego, wspieranie w ciężkich chwilach obciążenia leczenia uzupełniającego, a następnie zachowywanie optymistycznych - mimo wszystko - perspektyw na przyszłość. Tym zajmują się ochotniczki.

 

W ramach rozwoju duchowego nasze stowarzyszenie organizuje wyjazdy do Zgromadzenia Sióstr Zakonnych w Świdrze oraz coroczne pielgrzymki do Częstochowy. Spotkania nasze urozmaicamy wypadami za miasto, gdzie na łonie natury możemy rozmawiać o dręczących nas problemach, ale nie tylko.

 

Drzwi naszego Stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich (w każdą środę od godz. 16.30 przy ulicy Kazimierzowskiej 7), a szczególnie tych potrzebujących wsparcia, dobrego i ciepłego słowa, otuchy, zrozumienia oraz uśmiechu. Jesteśmy, mimo wszystko, pogodnymi, optymistycznymi,  z radością patrzącymi w przyszłość pięknymi kobietami.

 

Przebyłyśmy razem długą drogę, na której spotkałyśmy ludzi o złotym sercu, którzy bezinteresownie pomagali nam w naszej działalności. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy dalej mogły działać, pomagać sobie i innym w trudnych życiowych sytuacjach, składamy serdeczne podziękowania i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Last Updated (Saturday, 18 May 2013 18:07)